Badanie losów absolwentów szkół zawodowych w rok i trzy lata od ukończenia nauki.

Nazwa Zamawiającego: Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie

Data zamieszczenia: 2014-03-19

Miejsce publikacji: TED

Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 79315000

Link do ogłoszenia o zamówieniu: http://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:97520-2014:TEXT:PL:HTML&src=0

Link do specyfikacji istotnych warunków zamówienia: http://wup-krakow.pl/o-wup/zamowienia-publiczne/ogloszenia-o-postepowaniach/badanie-losow-absolwentow-szkol-zawodowych-w-rok-i-trzy-lata-od-ukonczenia-nauki

W zamówieniu poprawnie określono zakres badania, harmonogram oraz populację, na którą można uogólnić wyniki badania. Cel badania został poprawnie zdefiniowany przez Zamawiającego.

Kwestionariusz badania ma być przygotowany przez Zamawiającego.

Zgodnie z Zamówieniem, za realizację badania odpowiedzialny jest Wykonawca. Nie jest przewidziana kontrola pracy ankieterów. Jest to poważny problem, gdyż w badaniach sondażowych występuje problem nieuczciwych ankieterów, którzy mogą swoimi działaniami doprowadzić do poważnego obniżenia jakości danych. Kontrola ich pracy mogłaby wyeliminować ten problem lub przynajmniej w znacznym stopniu go ograniczyć. W zamówieniu poprawnie określono technikę zbierania danych. Dzięki temu jakość badania będzie zgodna w tym zakresie z wymogami zamawiającego. Wykonawca nie został zobowiązany do przeprowadzenia szkolenia dla ankieterów. Ankieterzy mogą być nieprzygotowani do realizacji badania, co może negatywnie wpłynąć na błąd pomiaru.

W zamówieniu poprawnie określono wymagania odnośnie poziomu realizacji próby. Gwarantuje to Zamawiającemu otrzymanie pod tym względem badania o oczekiwanym stosunku jakości do ceny. W zamówieniu nie określono poziomu realizacji próby w poszczególnych segmentach badanej zbiorowości. Brak wytycznych w tym zakresie może prowadzić do poważnego skrzywienia wyników badania. Zamawiający poprawnie określił wymaganą liczbę prób kontaktu z respondentem. Dzięki temu, Zamawiający otrzyma badanie o oczekiwanej pod tym względem jakości. 99Wykonawca badania nie jest zobowiązany do przesłania listu zapowiedniego do respondentów. Wymóg taki może poprawić poziom realizacji próby i dlatego jest pożądanym elementem zamówienia. Nie jest jednak  konieczny  i w związku z tym często się z niego rezygnuje w celu obniżenia kosztów badania.

Za dobór próby odpowiada Wykonawca. Zamawiający nie określił wymagań odnośnie metody doboru próby. Brak kontroli w tym zakresie może doprowadzić do uzyskania niereprezentatywnych wyników lub konieczności przyjęcia poza statystycznych założeń przy próbie uogólnienia wyników badania na całą populacjęW zamówieniu poprawnie określono cechy ze względu na które mają zostać wyznaczone kwoty. Pod tym względem Zamawiający otrzyma badanie o oczekiwanej jakości. W zamówieniu określono wymaganą liczebność próby.

Zamawiający określił, że próba ma zostać dobrana do badania z operatu Zamawiający po podpisaniu umowy dostarczy Wykonawcy operaty w postaci bazy danych w pliku (.sav) PASW (dawniej SPSS) lub (.xls) Excel. Baza danych dla ABS 2013 liczy 13 972 rekordy z kontaktami, a dla ABS 2011 5 989 (baza ta była użyta w 2011 roku do badania absolwentów i przekazane kontakty obejmują tylko te osoby, które wzięły udział w badaniu). Bazy danych stanowią kontakty telefoniczne i/lub adresy poczty elektronicznej osób, które dobrowolnie przekazały swoje dane celem wzięcia udziału w badaniu absolwentów. Uczniowie mogli wskazać więcej niż jeden nr telefonu i więcej niż jeden adres poczty elektronicznej. Dokładną strukturę kontaktów zamieszczono w projekcie umowy..

Informacje o postępowaniu przetargowym:

Data rozstrzygnięcia przetargu: 2014-05-26

Ile ofert wpłynęło: 6

Ile ofert odrzucono: 2

Kto wygrał przetarg – nazwa wykonawcy: WYG PSDB Sp. z o.o, ul. Sienna 64, 00-825 Warszawa

Szacunkowa wartość zamówienia: ????

Cena oferty wygrywającej: 153750

Oferta z najniższą ceną: 153750

Oferta z najwyższą ceną: ????

Link do zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej na stronie BZP/TED: 0

Link do zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej Zamawiającego: http://wup-krakow.pl/o-wup/zamowienia-publiczne/wyniki-postepowan/2014/5/badanie-losow-absolwentow-szkol-zawodowych-w-rok-i-trzy-lata-po-ukonczeniu-nauki