Ranking IV (luty, marzec, kwiecień 2013)

Analiza artykułów z kwietnia została zakończona, możemy zatem zaprezentować wyniki kolejnego rankingu. Tym razem ranking obejmuje trzy miesiące (luty, marzec i kwiecień). Przypominamy, że ranking jest sporządzany wyłącznie na podstawie twardych faktów, nie zaś subiektywnych ocen. Z dokładnymi zasadami sporządzania rankingu można zapoznać się na naszej stronie w dziale ranking, a słuszność wszystkich wystawionych ocen można zweryfikować (zobacz: oceny).

Wyniki IV rankingu nieznacznie różnią się od ostatniego zestawienia dotyczącego I kwartału roku 2013 (zobacz szczegóły). Czołówka pozostała bez zmian: na „podium” lokują się „Newsweek Polska”, „Gazeta Wyborcza” i „Przegląd”. Pozycję poprawiły „Rzeczpospolita” (5->4), „Dziennik Gazeta Prawna” (6->5), oraz „Polityka” (8->7), zaś w notowaniach spadły: „Uważam Rze” (4->6) oraz Gazeta Polska Codziennie (7->8). Wciąż najgorzej prezentuje się „Wprost”.

Bardziej szczegółową analizę wyników przedstawimy w lipcu, gdy gotowe będą wyniki monitoringu z pierwszej połowy roku.

wykres_rankingIV

Warto też przeanalizować wynik z samego kwietnia. W kwietniu najlepszy okazał się „Newsweek Polska”, zaś najgorsza „Gazeta Polska Codziennie”. Bardzo dobry wynik zanotowała „Rzeczpospolita”, uzyskując wynik 3,2 jednocześnie publikując zdecydowanie najwięcej  relacji z badań sondażowych (aż 23). W rankingu ujętych jest mniej tytułów, gdyż „Wprost” nie zamieściły żadnego artykułu prezentującego dane sondażowe w miesiącu.

wykres_kwiecien


captcha