Przeprowadzenie 50 ankiet z przedsiębiorcami sektora owocowo – warzywnego

Informacje ogólne o zamówieniu:

Nazwa Zamawiającego: Biuro Planowania Przestrzennego Województwa Łódzkiego w Łodzi

Data zamieszczenia: 2014-04-21

Miejsce publikacji: BZP

Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 79.31.10.00-7.

Liczba zamawianych sondaży: 1

Waga ceny w kryteriach oceny oferty: 100

Link do ogłoszenia o zamówieniu: http://bzp1.portal.uzp.gov.pl/index.php?ogloszenie=show&pozycja=172264&rok=2014-05-21

Link do specyfikacji istotnych warunków zamówienia: http://www.bip.bppwl.lodzkie.pl/articles/5128

Cel  badania:

W zamówieniu poprawnie określono populację, zakres oraz harmonogram badania.

Kwestionariusz:

Przygotowaniem kwestionariusza zajmuje się Zamawiający. Nie przewidział on przeprowadzenia pilotażu kwestionariusza. Brak wytycznych w tym zakresie może spowodować, że do realizacji trafią niezrozumiałe dla respondentów pytania, a to z kolei może podważyć sens całego projektu. Jednocześnie Zamawiający określił liczbę pytań w ankiecie i przedstawił przykładowy kwestionariusz. Dzięki temu Wykonawca będzie mógł dużo dokładniej oszacować koszty i ryzyka związane z realizacją projektu

Realizacja:

Zgodnie z treścią zamówienia za realizację badania odpowiedzialny jest Wykonawca. Zamawiający oczekuje kontroli ankieterów w trakcie realizacji badania. W zamówieniu poprawnie określono technikę zbierania danych. Pozwoli to uzyskać wyniki, co do jakości, zgodne z wymogami Zamawiającego. Wykonawca został zobowiązany do przeprowadzenia szkolenia dla ankieterów. Dzięki temu będą oni lepiej przygotowani do realizacji badania, a to z kolei może się przyczynić do  poprawy jakości całego pomiaru.

Dobór próby:

Metoda doboru próby została określona przez Zamawiającego.  W zamówieniu zdefiniowano nielosową metodę dobierania jednostek obserwacji. Dołączony opis pozwala stwierdzić, że metoda doboru próby  nie zawiera błędów metodologicznych. Dodatkowo w zamówieniu zdefiniowano typ doboru próby poprzez sposób wyznaczania warstw w populacji generalnej. Nie określono jednak, jak przeprowadzona zostanie alokacja oraz wiązkowania jednostek obserwacji.  W zamówieniu nie określono cech ze względu na które mają zostać wyznaczone kwoty. W przypadku prób kwotowych, tego typu wytyczne są jedynym gwarantem reprezentatywności wyników badania. Jeśli zamawiający nie zdefiniował cech respondentów ze względu na które mają zostać utworzone kwoty to Wykonawca może starać się je dobrać w taki sposób, aby przede wszystkim minimalizować swoje koszty, a to z kolei może niekorzystnie wpłynąć na poprawność metodologiczną badania.

Operat:

Zamawiający nie określił w jaki sposób ma zostać dobrana próba do badania. Stwierdził jedynie, iż jednostki obserwacji mają znajdować się na obszarze „korytarza Łódź-Warszawa wytypowanych przez Zamawiającego” (Załączniki 1 do SIWZ; Opis przedmiotu zamówienia; s. 1) i dla wyjaśnienia podał listę jedenastu powiatów. Należy podkreślić, iż niewłaściwy sposób dobierania obserwacji może się przyczynić do powstania błędu systematycznego i w rezultacie obniżenia rzetelność uzyskanych wyników.

Informacje o postępowaniu przetargowym:

Data rozstrzygnięcia przetargu:

Ile ofert wpłynęło:

Ile ofert odrzucono:

Kto wygrał przetarg – nazwa wykonawcy:

Szacunkowa wartość zamówienia:

Cena oferty wygrywającej:

Oferta z najniższą ceną:

Oferta z najwyższą ceną:

Link do zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej na stronie BZP/TED:

Link do zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej Zamawiającego:

 

Karty
119
Aktualności
6
© 2013 Na straży sondaży
Projekt i wykonanie mciastek






captcha