Przeprowadzenie na terenie całej Polski testowań z języka polskiego, chemii, biologii, fizyki, geografii, historii i wiedzy o społeczeństwie.

Nazwa Zamawiającego: Centralna Komisja Egzaminacyjna

Data zamieszczenia: 2014-04-30

Miejsce publikacji: TED

Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 79311200, 79311300, 55300000, 55110000, 79820000

Waga ceny w kryteriach oceny oferty: 100

Link do ogłoszenia o zamówieniu: http://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:146502-2014:TEXT:PL:HTML&src=0

Link do specyfikacji istotnych warunków zamówienia: http://www.bip.cke.edu.pl/index.php?app=przetargi&nid=1418&y=2014&status=1

W zamówieniu poprawnie określono populację, zakres oraz harmonogram badania.

Przygotowaniem kwestionariusza zajmuje się Zamawiający. Wykonawca jest odpowiedzialny jedynie za druk (badanie prowadzone techniką PAPI) oraz dostarczenie zeszytów testowych uczniom.

Zgodnie z treścią zamówienia za realizację badania odpowiedzialny jest Wykonawca. Zamawiający oczekuje kontroli ankieterów w trakcie realizacji badania.  W zamówieniu poprawnie określono technikę zbierania danych. Pozwoli to przeprowadzić badanie zgodnie z założeniami Zamawiającego. Wykonawca został zobowiązany do przeprowadzenia szkolenia dla ankieterów. Dzięki temu będą oni lepiej przygotowani do realizacji badania, a to z kolei może się przyczynić do  poprawy jakości całego pomiaru.

Zamawiający poprawnie określił wymagania odnośnie poziomu realizacji próby wyznaczając minimalną liczbę szkół oraz szacowaną liczbę uczniów którzy wezmą udział w testach  Wykonawca  jest zobowiązany do przeprowadzenia procesu rekrutacji szkół. Pozwoli to przygotować placówki do badania oraz może się przyczynić do podwyższenia poziomu realizacji próby.

Metoda doboru próby została określona przez Zamawiającego. Określono, iż jednostki obserwacji mają zostać dobrane w sposób losowy. Schemat doboru próby został zdefiniowany prawidłowo i spełnia warunki metody reprezentacyjnej. Dodatkowo w zamówieniu zdefiniowano typ doboru próby określając sposób warstwowania oraz sposób wiązkowania jednostek obserwacji.

Zamawiający prawidłowo zdefiniował operat doboru próby. Szkoły będą losowane z dostarczanej przez Zamawiającego listy placówek spełniających kryteria opisane w dokumencie OPZ. W operacie znajdą się Licea Ogólnokształcące oraz Technika z wyłączeniem szkół specjalnych, szkół z oddziałami specjalnymi, szkół, w których nie ma klas trzecich, oraz szkół liczących mniej niż 10 uczniów w klasach trzecich.

Inne uwagi:

W zamówieniu nie określono kryteriów gwarantujących spójność badania.

Informacje o postępowaniu przetargowym:

Data rozstrzygnięcia przetargu:

Ile ofert wpłynęło:

Ile ofert odrzucono:

Kto wygrał przetarg – nazwa wykonawcy:

Szacunkowa wartość zamówienia:

Cena oferty wygrywającej:

Oferta z najniższą ceną:

Oferta z najwyższą ceną:

Link do zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej na stronie BZP/TED:

Link do zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej Zamawiającego: