Warszawa: Przeprowadzenie monitorowania procesu wdrażania podstawy programowej kształcenia w zawodach na potrzeby projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – Monitorowanie i doskonalenie procesu wdrażania podstaw programowych kształcenia w zawodach

Nazwa Zamawiającego: Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej , ul. Spartańska 1B, 02-637 Warszawa

Data zamieszczenia: 30.06.2014

Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 79.30.00.00-7

Link do ogłoszenia o zamówieniu: http://bzp1.portal.uzp.gov.pl/index.php?ogloszenie=show&pozycja=218344&rok=2014-06-30

Link do specyfikacji istotnych warunków zamówienia: http://bip.koweziu.edu.pl/index.php?id=149&p=775

Kwestionariusz badania ma być przygotowany przez Zamawiającego.

Zgodnie z Zamówieniem, za realizację badania odpowiedzialny jest Wykonawca. W zamówieniu przewidziano kontrolę pracy ankieterów. Eliminuje to występujący w większości badań sondażowych problem nieuczciwych ankieterów, mogący prowadzić do niskiej jakości badań. W zamówieniu poprawnie określono technikę zbierania danych. Dzięki temu jakość badania będzie zgodna w tym zakresie z wymogami zamawiającego. Wykonawca nie został zobowiązany do przeprowadzenia szkolenia dla ankieterów. Ankieterzy mogą być nieprzygotowani do realizacji badania, co może negatywnie wpłynąć na błąd pomiaru.

W zamówieniu poprawnie określono wymagania odnośnie poziomu realizacji próby. Gwarantuje to Zamawiającemu otrzymanie pod tym względem badania o oczekiwanym stosunku jakości do ceny. W badaniu poprawnie określono rozkład poziomu realizacji próby w jej poszczególnych częściach próby. Zamawiający nie określił wymaganej liczby prób kontaktu z respondentem. Może to prowadzić do uzyskania wyników o niższej jakości niż oczekiwana przez Zamawiającego. Wykonawca badania jest zobowiązany do przesłania listu zapowiedniego do respondentów. Takie działanie pozytywnie wpływa na odsetek realizacji próby.

Za dobór próby odpowiada Wykonawca. Próba jest wyczerpująca, a udział w badaniu dobrowolny, nie są więc potrzebne dodatkowe wymagania dotyczące zasad doboru próby.

Szkoły mają zostać dobrane do badania na podstawie bazy adresowej, przekazanej Wykonawcy przez Zamawiającego.